Home Lajme nga Maqedonia Regjistrohen 23 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Regjistrohen 23 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

21
0

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 953 testime për coronavirus, ndërsa 23 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup janë 19.

Nga MSH informojnë se në 24 orët e fundit është regjistruar një pacient i vdekur, i moshës 80 vjeçare.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 190 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve në RMV shkon në 307.817, prej të cilëve 297.354 janë shëruar, ndërsa 9.252 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (11 prill) është 1.211./Telegrafi/
Huazuar nga

Previous articleRihapet konkursi për gradat e larta në Polici
Next articleKërcënimi me vrasje ndaj Dick Martyt nga shërbimet sekrete serbe, PDK: Përpjekje për njollosjen luftës së UÇK-së dhe dëmtimin e imazhit të Kosovës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here