Rrëfimi tronditës i 80-vjeçares: Si u vranë fqinjët e saj nga ushtarët rusë

46


18:19 03/04/2022

Një artikull tronditës i “The Times” përshkon tmerrin e banorëve në një qytet jashtë Kievit, i cili së fundmi është çliruar nga kontrolli rus.

80-vjeçarja, Maria Dabizhe ka rrëfyer momentin se si ushtarët rusë ishin paraqitur në shtëpinë e saj disa ditë pas fillimit të pushtimit.

“I pyeta se çfarë po bënin atje”, tha ajo për prestigjiozen. “Ata më thanë: “Ne thjesht po përpiqemi të bëjmë punën tonë”.

E moshuara drithëron me rrëfimin e saj teksa tregon se fqinjët e saj ishin vrarë nga forcat ruse pasi u kishin lidhur duart dhe këmbët./tvklan.al  

Huazuar nga