Shqipëria 13 vite në NATO, Peleshi: Kontributi jonë do të shtohet çdo ditë e më tepër

75


11:21 01/04/2022

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përmes një postimi në Facebook ka sjellë në vëmendje se 13 vite më parë, Shqipëria është anëtarësuar në aleancën më të madhe politike-ushtarake të NATO-s.

Në statusin e tij, Peleshi shkruan se kontributi i Shqipërisë do të shtohet çdo ditë e më tepër me qëndrimet dhe veprimet pro paqes dhe lirisë në botë.

Niko Peleshi: Pavarësisht periudhave të caktuara, vokacioni i popullit shqiptar ka qenë ndër shekuj perëndimor. 13 vjet më parë ky vokacion u materializua me anëtarësimin e Shqipërisë në aleancën më të madhe politiko-ushtarake që ka njohur bota.

Që prej asaj dite, por edhe më herët, trupat shqiptarë kanë shërbyer pothuasje në çdo mision të NATO-s. 

Kontributi jonë, si një aleat i denjë i Aleancës do të shtohet çdo ditë e më tepër me qëndrimet dhe veprimet tona pro paqes dhe lirisë në botë.

Gëzuar 13 vjetorin e Shqipërisë në NATO!

#Shqipëria13VjetNATO/tvklan.al

Huazuar nga