Një i vdekur nga coronavirusi dhe 26 raste të reja

72


Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 752 testime, 26 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 40 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.786.

Në total numri i rasteve aktive është 576.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 249 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.822.352 doza të vaksinës.

Deri më sot 820.520 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.125 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

Huazuar nga