Putin ka vënë në arrest shtëpie disa prej këshilltarëve të tij?  

59


21:57 31/03/2022

Presidenti amerikan Joe Biden thotë se Vladimir Putin duket të jetë vetëizoluar në Rusi.

Biden shkoi edhe më larg, duke thënë se kreu i Kremlinit mund të ketë pushuar nga puna, apo mund t’i ketë vënë në arrest shtëpiak disa nga këshilltarët e tij.

Ai duket të jetë vetëizoluar dhe ka disa të dhëna që ka pushuar nga puna ose ka vënë në arrest shtëpie disa nga këshilltarët e tij“, tha Biden./tvklan.al

Huazuar nga