592 raste aktive me coronavirus në Kosovë

65


Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 592.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 278 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.818 doza të vaksinës.

Deri më sot 820.271 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 99.961 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.715, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,132 persona. /Telegrafi/





Huazuar nga