Gjysmëfinalja e dytë e Champions League, zbulohen formacionet e skuadrave

18

20:18 05/05/2021
Sot në orën 21:00 në Londër do të luhet gjysmëfinalja e dytë e Champions League. Chelsea do të të presë Realin e Madridit, për të luftuar për një vend në finale.
Thomas Thuchel dhe Zinedin Zidane kanë zgjedhur 11 lojtarët që do të nisin sfidën që nga minuta e parë. Siç shihet të dyja skuadrat kanë hedhur në fushë artilerinë e rëndë dhe pritet që të jetë një ndeshje e fortë.
Lojtarët e Chelsea: Mendy, Christensen, Silva, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Jorginho, Chilwell, Havertz, Werner, Mount
Lojëtarët e Real Madrid: Courtois, Nacho, Militao, Ramos, Mendy, Kroos, Casemiro, Modric, Junior Vinicius, Benzema.
Skuadra që do të dalë fituese nga kjo sfidë do të ndeshet me Manchester Cityn në finale, e cila arriti të eliminonte PSG-në/tvklan.al

Huazuar nga