24 viktima dhe 323 raste të reja me Covid-19

24

Brenda 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2928 teste të kryera janë regjistruar 323 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 96 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 714 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 24 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 153.197 raste, prej të cilëve 135.367 janë shëruar, kurse 5.016 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 12.754 raste aktive me virusin korona.

– Advertisements –


Burimi