Në Dibër konfiskohen 20 kilogramë marihuanë

29

Siç njoftojnë nga MPB, pjesëtarët e Departamentit për Punë të Brendshme në Dibër dje në një objekt të braktisur kanë zbuluar katër thasë me marihuanë.
“Dje policët e DPBD në dalje të Dibrës, në një objekt të braktisur në afërsi të stadiumit të qytetit, kanë gjetur katër thasë me marihuanë që ka peshuar rreth 20 kilogramë”, tha zëdhënësi i SPB Ohër, Stefan Dimoski.
Ai shtoi se me udhëzim të Prokurorit Publik droga është çuar në autopsi dhe po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.
Objekti i braktisur ku është gjetur droga është në dalje të Dibrës në rrugën rajonal Dibër Strugë./Telegrafi/

Burimi i lajmit