Ivica Daçiç: Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër të armëve, thjesht nuk e di çfarë do të bëjnë me to tani –

10

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç ka akuzuar shqiptarët dhe kroatët se kur bëhet fjala për armë janë vëllezër.

Serbia duket se e ka pritur keq gatishmërinë që ka dhënë Kroacia për të ndihmuar Kosovën me transformimin e FSK.

Edhe Vuçiç pati një reagim më parë, por Daçiç thotë se shqiptarët e kroatët janë bashkë në çdo luftë, kundër shumicës së njerëzimit zakonisht.

Daçiç thotë se edhe kësaj radhe kroatët e shqiptarë janë bashkë, por nuk e di cilën armë do të përdorin.

 

“Nuk është asgjë e re. Ata janë vëllezër në armë, ata ishin në çdo luftë, dhe në Luftën e Parë Botërore dhe Luftën e Dytë Botërore. Ata ishin në anën e kundërt të shumicës së njerëzimit, por nuk morën shumë për të keqen. Ata nuk bënë “Nuk kujdesem shumë. merren për të keqen edhe kur ata luftuan kundër Amerikës, Britanisë së Madhe, Francës”, tha Daçiç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebHuazuar nga