Përfundon numërimi te “Shkolla e Kuqe”, Basha fiton te zona ku votoi edhe vetë, ja rezultati –

13

Ka përfunduar numërimi i të gjitha kutive në KZAZ-në 38 të Tiranës, përkatësisht te “Shkolla e Kuqe”.

Gazetarja Aurora Golemi raporton për “BalkanWeb” se fituese në këtë KZAZ ka dalë Partia Demokratike me 7886 vota, teksa kjo është pikërisht zona ku ka votuar dhe vetë kryedmeokrati Lulzim Basha.

Ndërkohë, e dyta në radhë është PS me 7556 vota. Krahasuar me zgjedhjet e vitit 2017, PS ka një rritje me 400 vota, ndërkohë që PD ka fituar me 330 vota më shumë se socialistët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link