Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë Fier, PS 53.1%, PD-LSI 43.7% –

12

Përfundon numërimi i votave në KZAZ me nr. 59 ku u numëruan votat e zgjedhësve të katër rajoneve të bashkisë së Fierit.

Gazetari Ervis Kuçi raportoi për “BalkanWeb” se në total Partia Socialiste ka marrë 17507 vota ose 53.1%, Partia Demokratike 11933 ose 36.2% dhe lëvizja Socialiste për integrim 2482 vota ose 7.5%.

Nga 34022 zgjedhës që morën pjesë në procesin e votimit, votat e 1057 prej tyre u shpallen të pavlefshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link