Përfundon numërimi në bashkinë Roskovec, PS del forcë e parë –

16

Përfundon procesi i numërimit në bashkinë e Roskovecit. Gazetari Ervis Kuçi raporton për BalkanWeb se PS mori 6276, ndërkohë që PD siguroi 4944 dhe LSI, 510.

Të drejtën e votën në bashkinë e Roskovecit e kishin 25485 qytetarë, ndërkohë që votuan 11917.
-PS 6276
-PD 4944
-LSI 510

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link