Numërohen mbi 80% të votave në gjithë Shqipërinë, ja si ndahen mandatet mes PS, PD dhe LSI –

19

Tashmë janë numëruar mbi 80% e votave në gjithë Shqipërinë, ose 4 mijë e 201 qendra votimi nga 5199 gjithsej.

Numërimi ka përfunduar në dy qarqe, Kukës e Dibër, të dyja të fituara nga Partia Demokratike.

PS nga ana tjetër kryeson në 8 qarqe, dhe deri tani siguron 73 mandate.

PD nga ana tjetër ka 59 mandate, kurse LSI 5, së bashku shkojnë në 64. Në lojë është dhe PSD që ka 3 mandate deri tani, 2 në Shkodër dhe 1 në Tiranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link