LSI futet në ‘lojë’ në Durrës, PS humbet një mandat, bie në 72 –

9

Lëvizja Socialiste për Integrim ka hyrë në garë në Durrës duke fituar momentalisht 1 mandat deputeti.

Me 6.5% të votave LSI siguron një mandat që ia heq PS-së. Socialistët mbeten me 7 mandate në Durrës, ndërkohë në rang kombëtar reduktohen në 72 mandate.

PD qëndron në 6 mandate në Durrës dhe tashmë gara në qytetin bregdetar duket se është në balotazh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link