Java e fundit e prillit nis me mot të ngrohtë

17

Sot mbi vendin tonë do të mbaj mot kryesisht i ngrohtë.

Në orët e paradites do të jetë mot me diell, kurse pasdite dhe në mbrëmje do të ketë shtim të vranësirave të cilat mund të shoqërohen me reshje të dobëta shiu.

Temperaturat do të sillen nga 4 deri në 19 gradë celsius.

Do të fryj erë mesatare nga jugperëndimi 3-8m/s. /Telegrafi/Huazuar nga