Dy QV larg përfundimit, PS nuk i lëshon 3 mandatet në Gjirokastër, PD merr 1 –

14

GJIROKASTRA

Gjirokastra është një nga qarqet që nga momenti në moment pritet të përfundojë procesi i numërimit të votave.

Teksa kanë ngelur edhe 2 QV nga 207 në total, PS ka 53.9% të votave përkthyer në 3 mandate.

Nga ana tjetër PD ka 30.6% të votave ose 1 mandat.

Ndërkaq LSI me 13.1% të votave nuk merr asnjë mandat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link