Abazaj i jep fitoren Istanbulsporit

17

20:40 26/04/2021
Skuadra e tij synon Superligën e Turqisë
Kristal Abazaj kthehet te goli pas 6 muajsh në Turqi. Sulmuesi shqiptar ishte protagonist në fitoren 2 – 1 të Istanbulsporit me Bursasporin. Abazaj dha edhe pasimin për golin tjetër.
Istanbulspori synon ngjitjen në Superligën e Turqisë. Në këtë skuadër aktivizohen edhe Edurat Rroca dhe Valon Et’hemi.
Fundjavë e mirë edhe për Realdo Filin. Ish-sulmuesi i Partizanit realizoi të 2 golat në fitoren 2 – 1 të Botoshanit me Akademika Klinseni në kampionatin rumun.
Tv Klan
Për rezultatet paraprake të zgjedhjeve 2021 vizitoni rezultatet.tvklan.al

Huazuar nga