Votimi në Korçë/ Ndërpritet për 2 orë në një QV pas problemeve me identifikimin elektronik, rifillon me atë manual. Probleme dhe në Ersekë –

15

Në Korçë ka pasur probleme me aparaturat e identifikimit biometrik për të votuar. Gazetarja Lorena Kodra raportoi për “BalkanWeb” se në Trestenik është ndërprerë për 2 orë procesi për shkak se ka pasur probleme me identifikimin biometrik dhe votimi ka rinisur pas dy orës me identifikim manual.

Probleme të këtij lloji ka edhe në disa qendra të tjera të qarkut të Korçës. Ndërkohë që edhe në Ersekë ka pasur ndërprerje për shkak të pajisjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link