Mbyllet votimi, Yuri Kim mesazh autoriteteve: Siguroni integritetin e votës. Kandidatët të mos supozojnë, por të pranojnë gjykimin e votuesve –

12

Ndërsa pritet të nisë procesi i numërimit për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, ambasadorja Yuri Kim ka një mesazh për autoritetet dhe kandidatët në garë.

“Votuesit në Shqipëri dolën me forcë të plotë për të shprehur vullnetin e tyre. Zgjedhjet dhe autoritetet e zbatimit të ligjit kanë për detyrë të sigurojnë integritetin e votës.

Kandidatët dhe udhëheqësit, gjithashtu, kanë detyrën e tyre: të mos supozojnë rezultate, por të pranojnë gjykimin e votuesve kur përfundon numërimi.” shkruan ambasadorja Kim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link