Ish-ministrja e jashtme Haradinaj-Stublla thumbon Kurtin: Kosova voton në Shqipëri, Serbia ndërton në Mitrovicë –

11

KOSOVA

Ish-ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla ka thumbua Kurtin dhe politikanë të tjerë që zgjodhën të dielën e kaluar të votojnë në Shqipëri.

Haradinaj-Stublla shkruan se ‘’Kosova voton në Shqipëri, Serbia ndërton në Mitrovicë’’.

Pjesa e dytë bën fjalë për rrugën Mitrovicë-Jarinje që u lajmërua nga Vuçiç, por nuk u prit mirë nga Prishtina zyrtare.

Ndërkohë mirë nuk është pritur nga opozita e Kosovës as zgjedhja që bëri Kurti si kryeministër i vendit që të votonte në Shqipëri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebHuazuar nga