Zgjedhjet, Lezha bëhet gati. Përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore në të gjithë QV e qarkut –

13

LEZHË

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga nisja e procesit të votimit në Shqipëri, nga ku do të përcaktohet edhe qeveria e re, në Qarkun e Lezhës janë shpërndarë materialet zgjedhore për të gjitha Qendrat e Votimit.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për “Balkanweb” se është konstatuar mungesa e një lexuesi elektronik në Qendrën e Votimit 725 Manati, në Njësinë Kolsh.

Për këtë rast në dijeni është vënë edhe KQZ dhe prej tyre është bërë e ditur se nesër në mëngjes gjithçka do të jetë gati.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link