Hodhën kavanozin me kokainë nga dritarja/ Dy shqiptarë në pranga

20

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar ditën e djeshme në Itali pasi u kapën duke transportuar kokainë me automjetin e tyre.
Mediat italiane bëjnë me dije se fillimisht ata hodhën një kavanoz nga dritarja dhe nxituan t’ia mbathin nga vendin e ngjarjes.
Policia u vu pas tyre dhe më pas i arrestoi.
Të dy të rinjtë figurojnë më precedentë të mëparshëm penalë.
Në momentin e arrestimit, ata kanë deklaruar se përshpejtuan lëvizjet për shkak të frikës nga sanksionet për shkeljen e masave anti-COVID.

Burimi i lajmit