Policia arreston personin që dyshohet se gjuajti me armë zjarri dhe u përfshi në rrahje – i konfiskohet dhe arma

14

Policia ka arritur të arrestojë personin si dyshuari në përleshjen që ndodhi sonte në Hajvali.

Sipas policisë ai në ikje e sipër kishte përdorur edhe armën e zjarrit.

Polici me këtë rast e ka konfiskuar edhe armën me të cilën ka gjuajtur i dyshuari.

“Lidhur me këtë rast policia ka arrestuar personin e dyshuar, si dhe ka konfiskuar armën e cila dyshohet të jetë përdorë në rast”.

“Ndaj të dyshuarit në koordinim me prokurorin po kryhen veprimet e nevojshme procedurale, ndërkohë që hetuesit po vazhdojnë punën hetimore me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje”, thuhet në përgjigjen e policisë.Huazuar nga