Nis sot vaksinimi anti-COVID-19 i personave mbi moshën 85-vjeçare –

13

Nis sot vaksinimi i personave mbi moshën 85-vjeçare në Kosovë.

Kështu ka njoftuar për Telegrafin, Sami Uka, këshilltar politik i ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Ai bëri të ditur se deri të martën mbrëma janë vaksinuar 3.181 persona kundër virusit COVID-19. Ndryshe, më poshtë mund ta shihni orarin e vaksinimit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë.
Kujtojmë se javën e kaluar nisi vaksinimi i personelit shëndetësor kundër virusit COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebHuazuar nga