S’ka marrëveshje në Rinas, Balluku nuk bind dot 65 kontrollorët, pezullohet mbledhja –

8

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku nuk ka arritur dot të bindë 65 kontrollorët e aeroportit të Rinasit.

Nuk ka pasur marrëveshje mes Ballukut dhe kontrollorëve, teksa mbledhja është pezulluar.

Një nga kontrollorët thotë se Balluku ka mbajtur të njëjtin qëndrim që ka pasur edhe qeveria në 8 vitet e fundit.

‘’E ka personale. Pezullimi i punës do të vijojë.’’- tha kontrollorja.

(BalkaNWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link