“Një çetë e ka bërë plaçkë hapësirën ajrore shqiptare”, Balluku: Politika ka “kapur” disa kontrollorë, askush nuk do i ndihmojë kur të japin përgjegjësi penale –

10

Ministrja e Infrastrukturës dhe e Energjisë Belinda Balluku, me anë të një deklarate për mediat, deklaroi se një çetë e ka bërë plaçkë hapësirën ajrore shqiptare.

Balluku thekson se politika ka kapur disa kontrollorë, duke shtuar se askush nuk do i ndihmojë kur të japin përgjigje penale.

“Duan t’i paguajmë haraçin dhe t’i japim 4400 dollarë edhe kur ata nuk punojnë. më 2009, kontrollorët e trafikut ajror shqiptar, kurse tani nuk kontrollojnë kaq shumë. Prandaj, Kompania bën edhe investime, përpos se ka dhënë rroga. Kompania jep paga ekstravagante.  Janë paga që nuk krahasohen me pagat e administratës.

E meritojnë sepse kanë përgjegjësi të madhe, deri sot kur vendosën që të vendosin tra dhe e kthyen në pronë private trafikun ajror të Shqipërisë. nuk janë tregtar të gjithë kontrolloret. Një pjesë e vogël e tyre është kapur nga politika. Mjeshtrat e politikës e bënë plaçkë. Një çetë e ka bërë plaçkë hapësirën ajrore shqiptare. Ata që kishin turne, bëjnë xhiro në korridore, që të mos i quhet braktisja e vendit të punës. ju keni braktisur punën dhe është dëshmitar gjithë Shqipëria dhe nuk do u ndihmojë askush kur të përgjigjeni penalisht”, u shpreh Balluku.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link