Vjosa Osmani presidente/ Rama: Garanton qëndrueshmëri, qoftë punë e mbarë

10

Kryeministri Edi Rama uroi Vjosa Osmanin, pasi u zgjodh Presidente e Kosovës.

 

Përmes një postimi në “Twitter”, Rama tha se figura e Osmanit do të garantojë qëndrueshmëri për të vijuar përpara me reformat.

 

“Zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës! Qoftë një punë e mbarë dhe e suksesshme për popullin!”

Huazuar nga