Atentati në Shkodër, Bushati: Krimi është në festë, ndërsa Shkodra në frikë

9

Drejtuesi politik i PD-së për  qarkun Shkodër, Helidon Bushati reagoi pas atentatit në Dobraç të Shkodrës rreth orës 21:25 të mbrëmjes së sotme, ku mbeti i vrarë Bardhok Pllanaj.

Bushati thotë se krimi është në festë, ndërsa Shkodra në Frikë.

Lexo edhe: Atentat në Shkodër, vritet në makinë Bardhok Pllani, FNSH rrethon Dobraçin

“Bota e krimit në Shkodër nuk njeh kalendar.

Krimi është në festë, rendi në drejtim të paditur, ndërsa Shkodra në frikë.

Qytetarët e Shkodrës po jetojnë periudhën më të errët të ketyre 30 viteve.

Krimi i organizuar po ngjallë frikë dhe terror, edhe sot kur shkodranët duhet të ishin në festë.

Boll është boll! Paktit që kjo qeveri ka me krimin i japim fund. Kjo nuk është Shkodra e Shumicës!”Source link