Inter e çon në 8 pikë diferencën me Milan

15

23:15 03/04/2021
Zikaltërit fitojnë sfidën në fushën e Bologna
Interi është shkëputur më shumë nga ndjekësit. Fitorja 1-0 me Bolonjan e çoi në 8 pikë distancën me Milanin e vendit të dytë. Lukaku shënoi golin e suksesit të sfidës së zhvilluar të shtunën.
Milani barazoi në fund 1-1 me Sampdorian që luajti për shumë minuta me 10 lojtarë për shkak të një kartoni të kuq. Në barazim 2-2 përfundoi derbi me Torinos dhe Juventusit. Ronaldo shpëtoi Juven nga humbja.
Tv Klan

Huazuar nga