Festa e Pavarësisë së Greqisë, Basha mesazh urimi kryeministrit Mitsotakis: Mbetem i angazhuar në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes dy vendeve –

9

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar mesazh urimi kryeministrit grek Mitsotakis, me rastin e 200-vjetorit të Pavarësisë së Greqisë.

Basha shprehet se mbetet tërësisht i angazhuar në forcimin e mëtejshëm mes shtetit shqiptar dhe atij helen.

Postimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulziim Basha:

Urimet më të pёrzemёrta për popullin dhe autoritetet greke @kmitotakis për 200 vjetorin e Revolucionit Grek! Gezuar Ditёn e pavarёsisё!

Mbetem i angazhuar nё forcimin e mёtejshёm tё bashkëpunimit dhe miqësisë sё  gjatё midis vendeve dhe njerëzve tanë. 🇦🇱🇬🇷🇪🇺

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link