Aeroporti i Stambollit, alarm për bombë në dy avionë

24

16:08 25/03/2021
Mediat turke raportojnë se është njoftuar alarm për bombë në dy avionë që do të fluturonin nga Stambolli në Gjermani.
Sipas BBC turk, njoftimi për bombë u bë nga Aeroporti i Stambollit, teksa avionët po përgatiteshin për një fluturim në Münih dhe Stuttgart.
Pas njoftimit, avionët u dërguan në një zonën e sigurt dhe mësohet se do t’u bëhet një inspektim i detajuar./tvklan.al

Linku i Huazuar