Gazmend Koduzi akuza të forta Ramës për pandeminë: Është një mashtrues që bën gjithçka për vota. Po bën eksperiment me shqiptarët, për hatër të karriges së tij –

12

Eksperti për Politikat Shëndetësore pranë PD, Gazmend Koduzi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për gjendjen nga pandemia, hodhi akuza të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama.

Koduzi theksoi se Rama është një mashtrues, që bën gjithçka për vota. Ai shton se kreu i qeverisë po bën eksperiment me shqiptarët, për hatër të karriges së tij personale.

“Rama nuk ka plan për pandeminë, se çfarë thotë sot nuk e thotë nesër. Kryeministri është një mashtrues, që bën gjithçka për votat dhe karriget e tij. Rama po bën eksperiment me shqiptarët për hatër të karriges së tij.

Futja e vaksinave që nuk janë të certifikuara, është problem, duhet të institucionalizohen këto vaksina. Vaksinat që vijnë duhet të jenë të sigurta dhe të mos dëmtojnë. Kina është target, sepse nuk ka dhënë informacion korrekt. Duhet të sjellim një produkt, që nuk dëmton”, tha Koduzi.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi BalkanwebSource link