Kengetarja nga Kosova Fjolla Morina ka rene ne prangat e policise ne Kukes, pasi gjate nje kontrolli ne piken kufitare te Morines i eshte gjetur nje arme  zjarri.

34-vjecatja po udhetonte me makinen e saj drejt Shqiperise kur u ndalua nga uniformat blu.

Policia pas kontrollit gjeti ne çanten e dores se kengetares nje arme  te tipit “Zoraki” me 23 fisheke dhe ne bagazh nje tjeter pistolete –  çakmak.

Pas kontrolleve, u arresuan dhe dy persona te tjere qe ndodheshin ne makine me kengetaren. Ndaj tyre rendon akuza e “trafikimit te armëve dhe  municionit”.

The post Arrestohet Fjolla Morina/ Këngëtarja po hynte në Shqipëri me dy pistoleta appeared first on Vizion Plus.Linku Origjinal