Po transportonte me “Benz” drejt Tiranës 4 emigrantë të paligjshëm, arrestohet i riu në Pogradec – Balkanweb.com

  15


  Policia e Pogradecit ka arrestuar një person, pasi është kapur duke transportuar katër emigrantë të paligjshëm.

  Në pranga ka rënë 31-vjeçari I. M., banues në Vorë, pasi po transportonte me mjetin e tij tip “Benz” 4 emigrantë drjet Tiranës.

  Njoftimi i policisë:

  Pogradec

  Kapet duke transportuar 4 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë një shtetas.

  Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

  I. M., 31 vjeç, banues në Vorë, Tiranë.

  Arrestimi i tij u bë pasi, shtetasi i mësipërm u kap nga shërbimet e policisë në lagjen nr. 3, Pogradec, duke transportuar drejt Tiranës me mjetin tip “Benz”, 4 shtetas të huaj emigrantë të paligjshëm të cilëve kundrejt shpërblimit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

  Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

  (BalkanWeb)

  Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
  Grupi Balkanweb

  Source link