Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me erë të fortë. Në orët e pasdites do të ketë reshje lokale të shiut.

Temperaturat maksimale ditore do të lëvizin nga 14 deri më 22 gradë celsius.

Nesër dhe të shtunën do të kemi mot të qëndrueshëm dhe të thatë pa reshje të shiut, të dielën pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut dhe kushte për stuhi./Telegrafi/

Source link