Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, nesër pritet të kemi mot me diell dhe me vranësira mesatare lokale.

Temperatura gjatë mëngjesit do të jetë në intervalin mes nëntë dhe 15 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 19 deri 24 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë në drejtim verior ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 23 gradë celsius.

Moti gjatë ditëve të ardhshme do të jetë stabil dhe i ngrohtë. Gjatë orëve të pasdites mund të ketë reshje të shiut./Telegrafi/

Source link