TIRANË

Ambasadorjae SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë qenë paraditen e sotme në Presidencë. Gazetari Osman Stafa raportoi për “BalkanWeb” se pak minuta pas takimit me krerët e opozitës, ambasadorja e SHBA-ve dhe ambasadori gjerman kanë zhvilluar një takim me këshilltarët e Presidentit të Republikës, por nuk ka pasur prononcim. Kujtojmë se dje ambasadorja Kim është takuar me kryeministrin Edi Rama dhe reforma zgjedhore ka qenë fokusi i diskutimeve.

Opozita Te Meta
Opozita Te Meta

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link