BRITANI E MADHE

Në 24 orët e fundit në Britaninë e Madhe kanë humbur jetën nga koronavirusi 363 persona. Një shifër kjo më e ulët se një ditët më parë ku ishin 545 të vdekur nga COVID-19.

Deri tani nga pandemia e koronavirusit kanë humbur jetën 35.704 siaps të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve me koronavirus në të gjithë Britaninë e Madhe ka shkuar rreth 250 mijë të infektuar.

Ndërsa, numri i të infektuarve me Covid-19 në 24 orët e fundit ka shkuar në 2,472 persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link