17:44, 20 Maj 2020

Koronavirusi ka prekur edhe futbollistin kosovar të skuadrës së Dritës.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet klubi nga Gjilani nëpërmjet një komunikatë per media, transmeton Klan Kosova.

Por ky klub nuk ka bërë të ditur emrin e lojtarit, mirëpo kërkon nga Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës, Ministria e Shëndetsisë si dhe nga FFK që tu bëhen testet çdo futbollisti dhe çdo personi që involvohet në aktivitete sepse në të kundërtën mund të rrezikojmë shëndetin e të gjithë komunitetit të futbollit.

Ja njoftimi i plotë i Dritës:

Source link