Autor i 15 grabitjeve, kush është ‘Rrem Paturri’, u konsiderua kreu i bandës që vodhi postën e Krujës, por u lirua se nuk kishte prova – Balkanweb.com

  16


  Policia sot ka arrestuar Andi Rexhepin ose i njohur ndryshe si ‘Poturri’. Një emër jo pak i njohur në fushën e grabitjeve duke nisur që nga shtëpitë e ‘yjeve’ në Greqi deri tek arrestimi së fundmi për grabitjen e Postës në Krujë.

  Dhe në fakt për këtë të fundit ai u konsiderua dhe si ‘koka’ i bandës së grabitjeve por më pas u la i lirë për shkak të mungesës së provave.

  Por sot Policia ka vërtetua autorësinë e tij në 15 grabitje në vitet 2018- 2019 kryesisht në banka, argjendari, karburante etj.

  (BalkanWeb)

  Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
  Grupi Balkanweb

  Source link