Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme, liderët politikë në Maqedoninë e Veriut takim të 2-të tek Presidenti, diskutime për datën e zgjedhjeve – Balkanweb.com

  17


  Një takim të 2-të do të kenë sot në mesditë liderët politikë në Maqedoninë e Veriut pas shtyrjes me 2 javë të gjendjes së jashtëzakonshme.

  Kjo do të thotë se dhe në qershor nuk ka zgjedhje të parakohshme por përsëri partitë janë të ndara për datën.

  Zaev nga LSDM dhe Ali Ahmeti nga BDI kërkojnë zgjedhje sa më shpejt por VMRO- DPMNE dhe Aleancë për Shqiptarët janë kundër zgjedhjeve shpejt duke kërkuar të fitojnë kohë me pandeminë.

  (BalkanWeb)

  Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
  Grupi Balkanweb

  Source link