10 raste me Covid 19, tre prej tyre në gjendje më të rëndë – Klan Kosova

  16


  9:07, 18 Maj 2020

  Në Klinikën Infektive të QKUK-së janë duke u trajtuar 10 raste me Covid-19.

  Nga këto 10 raste, shtatë janë në gjendje stabile, ndërsa tri raste janë në gjendje më të rënduar në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

  Në njoftim, bëhet e ditur se dy prej janë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike.

   

   

   

   

  Source link