TIRANË

Nuk i ka ndalur as akti normativ e as frika nga koronavirusi qytetarët që ishin kundër prishjes së Teatrit Kombëtar për të shprehur revoltën e tyre ndaj vendimit të qeverisë dhe bashkisë së Tiranës.

Ndërsa rreth orës 12:00 ka nisur prishja e Teatrit Eksperimental turma e protestuesve ka nisur të shtrëngohet sërish rreth policisë duke thirrur “Turp, turp!”.  Kujtojmë se janë dhjetëra artistë dhe protestues të tjerë të shoqëruar nga policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link