TIRANE

Protestuesit vijojnë të qëndrojnë në sheshin përpara ministrisë së Brendshme. Prej mëngjesit të sotëm, ata ndodhen atje në shenjë proteste pas aksionit të ndërmarrë orët e para të mëngjesit për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Por ndryshe nga orët e paradites së kësaj të diele, ata kanë ndezuar qirinj, kanë shtruar flamurin kombëtar, dhe kanë nisur të këndojnë këngën “Eja mblidhuni këtu këtu”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link