Pamje të pazakonta vijnë nga qendra e kryeqytetit, metropoli shqiptar, vendi ku janë të gjitha institucionet qendrore më të rëndësishme të vendit dhe ku ndodhet ‘ajka’ e kombit.

Policë që ecin më këmbë si në filmat e perëndimit të egërm me maska në fytyrë dhe pas tyre automjetet.

Efektivë të shumtë policia i janë drejtuar zonës ku ndodhen protestuesit për t’i shpërndarë dhe liruar rrugën. Protestuesit janë përgjigjur me thirrjet “polici e paligjshme”, “protesten e lejon kushtetuta”, “Me cilin ligj po na largoni”, “Ne jemi teatri” etj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link