Dy pacientë me kancer kanë arritur të fitojnë luftën ndaj COVID-19 në Klinikën e Onkologjisë në Prishtinë.

Madje njëri prej tyre ka kancer të avancuar në mushkëri por të dy ia kanë arritur t’ia dalin.

Në fakt këta ishin dhe dy pacientët e vetëm që ishin infektuar me koronavirus në këtë Klinikë e cila vijon funksionin me masa të veçanta distancimi mes pacientësh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link