Një eksperiment i thjeshtë japonez ka nxjerrë në pah mënyrën e shpejtë të përhapjes së COVID-19. Duke i dhënë një prej pjesëmarrësve një substancë fluorishente në dorë dhe me anë të dritave të zeza të shndritshme duket se sa shpejt COVID-19 përhapet mbi sipërfaqe apo nga një person tek tjetri.

Restorantet janë konsideruar si një nga vendet më të rrezikshme për përhapjen e COVID-19 por në shumë vende ato janë hapur tashmë, kurse në Shqipëri do të lejohen vetëm në ambientet e jashtme.

k

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link