Moti nesër do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Nga pjesa jugore do të fryjë një erë e lehtë, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të lëvizin nga 10 deri në 18, ndërsa temperaturat maksimale do të arrijnë nga 30 deri në 34 gradë. Vlera e indeksit UV do të jetë e lartë dhe do të jetë 9.

Nën ndikimin e masës ajrore shumë të nxehtë në ditët në vijim do të mbizotërojë moti me diell me vranësira dhe temperaturat maksimale do të arrijnë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit./Telegrafi/

Source link