Portugalia është shteti i radhës në europë që fikson një datë zyrtare për rifillimin e sezonit. Federata portugeze ka njoftuar se Primieira Liga, do të rifilloj më 4 qershor.

O Jogo
O Jogo

Sezoni në Portugali u mbyll më 13 mars si pasoj e emergjencës së solli Covid-19. Kampionati do të rifilloj sipas programit me javën e 25-të. Aktualisht në krye ndodhet Porto plus një pikë nga Benfika.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link